Приведен маж од Кичево: извршил напад со пиштол

1693492099_pistol.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во полициската станица Кичево, извршен е службен разговор со Б.Џ.(29) од кичевското село Црвевци.

 

Тој се сомничи дека на 27.05.2024 во 23.15 часот на улица „Раштански пат“ во Кичево физички го нападнал М.Н.(58) од Кичево, по што со пиштол испукал еден куршум.

 

Полициски службеници од ОВР Кичево од него одзедоа пиштол „ТТ“ калибар 9 милиметри и една рамка со 9 куршуми калибар 7,62 милиметри. По целосно расчистување и документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK