Приведен државјанин на БиХ, се сомничи дека ограбил џамија во Гостивар

dzamija.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера (4 март) околу 9 часот и 45 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 50-годишниот А.П. од Босна и Херцеговина.

Тој се сомничи дека извршил „тешка кражба“ во џамијата во гостиварско Чегране, од каде одзел пари.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно документирање на случајот против него ќе следува поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK