Охриѓанец повреден во сообраќајна несреќа

policija-skopje.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на улицата 15 Корпус во Охрид се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „фиат“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Г.К.(59) од Прилеп и мопед „томос“ со охридски регистарски ознаки, управуван од Д.И.(33) од Охрид.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид. Известен бил јавен обвинител, а увид извршила увидна екипа од СВР Охрид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK