Приведен дилер во кривопаланечко

aps_456456454
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

–  Полицијата вчера го привела А.А (33) од кривопаланечкото село Дурачка река, а при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени  марихуана, дробилка, ризли и други предмети.-Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK