Тешко повредена 69-годишна жена откако паднала во автобус на ЈСП

jsp_43534543534
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

– При симнување од градски автобус, 69-годишна жена од Скопје била фатена од вратата по што паднала и се здобила со тешки телесни повреди.-Во СВР Скопје вчера во 10:20 било пријавено дека на булевар „Партизански Одреди“, Т. А. (69) од Скопје, при симнување од градски автобус била фатена од вратата по што паднала. Таа била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде и биле констатирани тешки телесни повреди, соопшти МВР.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK