–>

Претрес во Кичево, пронајдена дрога, приведен дилер

Претрес-во-Кичево-пронајдена-дрога-приведен-дилер.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска околу 02.30 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода 26-годишниот Е.З. од Кичево, извести МВР.

– При претрес во неговиот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја, дигитална вага и предмети со остатоци од бела прашкаста материја, соопшти МВР.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK