Прегазена жена од Куманово, со тешки повреди пренесена во болница

kumanovo-metez-pred-policiski-cas-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера, во 12.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосницата од улицата „Пелинска“ и улицата „Ленинова“ во Куманово, патничко возило „фолксваген туран“ со бугарски национални ознаки, управувано од 42-годишниот И.В., удрило во пешакот, 75-годишната Р.М., двајцата од Куманово, извести МВР.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Р.М. констатирани во Општа болница Куманово“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK