Ограбена банка во „Скопјанка“

zgrada-aerodrom.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK„Денеска во 11.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во филијала на една банка на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје, едно лице со закана со пиштол од вработените одзело пари“, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK