–>

Прегазена пензионерка во Охрид

Прегазена-пензионерка-во-Охрид.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера во 17.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека на улицата „Дејан Војвода“ во Охрид, патничко возило „рено меган“ со охридски регистарски таблички, управуванo од Б.С.(26), удрил во Р.Т.(84), двајцата од Охрид.

Притоа, Р.Т. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Охрид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK