–>

Прегазен пешак во Штип

Прегазен-пешак-во-Штип.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во текот на вчерашниот ден во 12.00 часот било пријавено дека во Штип, на ул.„Борис Крајгер“, патничко возило „фолксваген туран“ со штипски регистарски ознаки, управувано од М.К.(28) од Штип, удрило во пешакот З.Н.(75) од Штип, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила З.Н., констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK