Прегазен 74-годишен пешак во Скопје, добил тешки повреди

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера, во 19.50, во СВР Скопје било пријавено дека на улицата Македонско-косовска бригада во Скопје, патничко возило „фолксваген туран“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А. Б. (23), удрило во пешакот Ќ. А. (74), двајцата од Скопје.

Во несреќата тешки телесни повреди добил пешакот Ќ. А., констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ во Скопје.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK