Пожар во двор на кафеана во Кучково, нема повредени

pozarna-1200x545_c.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера вечер, во 20.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 20.00 часот во двор од угостителски објект во село Кучково, скопско, настанал пожар, извести МВР.

Пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, додаваат од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK