Кривична против 19-годишник од Кавадарци за „одземање на дете“

Прилепчанец-сексуално-ја-злоставувал-малолетната-внука-приведен-е.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНадворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против 19-годишниот С.К. од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „одземање на дете“, извести МВР.

„На 20.01.2024, пријавениот без согласност на неговата вонбрачна партнерка Б.Р.(18) го одзел нивното малолетно дете“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK