Малолетник нападнат во основно училиште во Драчево

ucilisna-godina-dnevnik-ucilnica.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 19.50 часот во СВР Скопје, 33-годишниот И.Б. од Скопје пријавил дека на 05.06.2024 околу 10.00 часот во основно училиште на подрачјето на Драчево, неговиот малолетен син бил нападнат од двајца малолетници, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK