Полицијата им ги зема возачките дозволи на 5 возачи кои управувале автомобили под дејство на алкохол

pijani-vozaci.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 25/26.05.2024 година од 23 до 04 часот, при извршени сообраќајни контроли во Охрид, полициските службеници затекнале 5 возачи кои управувале моторни возила под дејство на алкохол.

Тие, веднаш се исклучени од сообраќај, одземени им се возачките документи и поднесени им се соодветни платни налози.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK