Приведен маж од Неготино, ја вознемирувал поранешната партнерка

Средовечна-жена-од-Валандово-го-нападнала-сопругот-полицијата-ја-приведе.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНеготинец бил лишен од слобода поради непочитување на судска мерка и вознемирување на поранешна партнерка, информираа денеска од СВР Велес.

„Вчера во 16.00 часот полициски службеници од ОВР Неготино го лишиле од слобода З.М.(42) од Неготино, постапувајќи по претходна пријава од страна на неговата поранешна 37-годишна партнерка од тој град. Според пријавеното, З.М. не го почитувал решението од Основен суд Неготино со мерка забрана за приближување, дошол во нејзиниот дом и по кратка расправија скршил прозорец од домот. З.М. бил задржан во полициска станица, известен бил јавен обвинител и по документирање на настанот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, соопштија од СВР Велес.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK