Осумдесетгодишник од Теарце со изгореници заврши во болница откако му се запали домот

Најмалку-40-лица-заробени-во-пожар-во-зграда-во-Албанија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПожар изби вчера во домот на 80-годишен маж од тетовско Теарце.

Човекот се здобил со изгореници и бил пренесен во Клиничка болница Тетово за укажување на лекарска помош.

Екипа од Територијалната противпожарна единица Тетово го изгаснала пожарот.

Извршен е увид, а засега не е позната причината за пожарот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK