Младо момче падна од мотор во Охрид, тешко е повредено

brza-pomosh-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на улицата Марко Нестороски во Охрид, Д.Г.(21) управувајќи моторцикл „пијаџо“ со охридски регистарски ознаки, паднал на коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Општата болница Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Охрид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK