Најдена жена од Турција за која било пријавено дека исчезнала во Македонија

maz-senka-ischeznati.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСедумдесет и тригодишната А.П.О. – државјанка на Република Турција е најдена.

Таа беше пријавена за исчезната, откако последен пат била видена на 9 мај во хотел во Скопје, кадешто претосјувала.

Од МВР информираа дека жената ја нашле вчера полициски службеници во Старата скопска чаршија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK