Опожарени две возила во Аеродром, нема повредени

opozareno-vozilo2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 03.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг простор на подрачјето на општина Аеродром биле опожарени патничко возило „фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на 44-годишниот Д.Ц. од Скопје и патничко возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на 54-годишниот З.Н. од Скопје, извести МВР.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема, додаваат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK