Кривична против кумановец, наместо сметката на фирмата каде што работел ја приложувал својата, присвоил над 10 илјади евра

Измамена-жена-од-Кавадарци-уплаќала-пари-за-да-добие-кредит.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Куманово поднесе кривична пријава против 33-годишниот Д.П. од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“, извести МВР.

„Во текот на 2023 година, пријавениот ја приложувал неговата лична банкарска сметка, наместо банкарската сметка на правното лице, каде што бил вработен, при што се стекнал со противправна имотна корист во износ од 10.800 евра“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK