Кривична против битолчанецот кој силувал лице со нарушено ментално здравје, го снимал и го објавил на социјалните мрежи

kompjuter-na-previtkuvanje.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Битола поднесе кривична пријава против 24-годишниот П.И. од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „противправно лишување од слобода“, „полова злоупотреба на немоќно лице“ и „злоупотреба на лични податоци“, извести МВР.

„На 23.05.2024 во Битола, пријавениот противправно држел лице со нарушено ментално здравје во неговиот дом, каде го навел да изврши полово дејствие, кое го снимил и споделил на социјални мрежи“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK