Непалци кои работеле во тетовска фирма пријавени за исчезнати

1692715234_policija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 14.15 часот во СВР Скопје, Л.Џ.(36) од Скопје пријавил дека од работното место во Тетово се оддалечиле четири лица од Непал, со привремен престој во Скопје, кои биле вработени во компанија од Тетово, подружница Скопје, каде што тој е управител.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK