На Табановце приведени три лица, им недостасувале страници од пасошот

На-Табановце-приведени-три-лица-им-недостасувале-страници-од-пасошот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо 02.40 часот на Граничниот премин Табановце, полициски службеници ги привеле Ш.Н.(51), К.Т.(22) и К.Р.(30), сите од Република Албанија. При пасошка контрола било констатирано дека во нивните патни исправи недостасувале по неколку страници.

Со нив бил извршен службен разговор, по што биле предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK