Мотоцикл прегази скопјанка, со тешки повреди пренесена во болница

motociklist.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 19.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од улицата „Водњанска“, улицата „Васил Ѓоргов“ и улицата „Јордан Мијалков“ во Скопје, мотоцикл „ктм“ со скопски регистарски ознаки, управуван од малолетник од Скопје, удрил во пешакот, 60-годишната С.Ј. од Скопје, извести МВР.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.Ј. констатирани во приватна болница“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK