„Голф“ излета од локален пат кај селото Оризаре, тешко повредена жена

soobrakajka.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 15.40 часот во СВР Куманово било пријавено дека на локалниот пат село Опае-село Оризаре, липковско, на место викано „Розафа“, патничко возило „фолксваген голф“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од 46-годишниот Р.С. од село Оризари, излетало надвор од коловозот, извести МВР.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила неговата сопатничка Р.С.(43) од с.Оризари констатирани во Општа болница Куманово“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK