–>

Момче и девојка брутално нападнати од три лица пред дискотека во Охрид

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДваесет и осумгодишна девојка и 34-годишно момче биле напднати синоќа во Охрид.

Според информациите од полицијата, за нападот осомничени се три лица кои ги начекале девојката и момчето на паркинг пред ноќен клуб во Охрид околу 2 часот по полноќ.

Момчето се здобило со тешки повреди, а полицијата ги повика во станица А.Т. и К.С. двајцата од Охрид, кои се сомничат за нападот заедно со уште едно лице.

Известен е јавен обвинител и по целосно расчистување и документирање на настанот, против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава, информираа од СВР Охрид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK