–>

Кумановец пукал на семејна веселба и погодил сограѓанин

Кумановец-пукал-на-семејна-веселба-и-погодил-сограѓанин.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМлад маж од кумановското село Черкези повредил сограѓанин, вчера, при пукање со пиштол на семејна веселба.

Полицијата објави дека се работи за момче со иницијали Е.Г. (29) и дека испукал неколку кушруми, пришто го повредил Е.М.(25) од Куманово.

Дваесет и деветгодишникот е приведен, а за настанот е известен Јавен обвинител.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK