Младо момче со мопед удри во малолетник во Охрид

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на пладне на улицата Гоце Делчев во Охрид, мопед „априлиа“ со охридски регистарски ознаки, управуван од Е.С.(23) од Охрид, удрил во малолетен пешак од Охрид.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Општата болница Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Охрид, објави полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK