Автомобили удрија во пешак и велосипедистка во Скопје, малолетник падна од мотор – три лица тешко повредени во сообраќајни несреќи

brza-pomosh-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТри лица се здобиле со тешки повреди во сообраќајни незгоди на територијата на Скопје, во текот на вчерашниот ден.

Според информациите од полициjaта, едната од нив се случила на улицата Виенска во главниот град околу 11.40 часот, кога автомобил управуван од 72-годишник удрил во малолетник.

„Во несреќата со тешки телесни повреди се здобило момчето, кое било пренесено на Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје“.

За помалку од еден час, на булеварот Свети Кирил и Методиј, автомобил управуван од С.З.(51) од Скопје, удрил во велосипед управуван од Х.П.(33) од Свети Николе. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Х.П., констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Истовремено, на улицата „Теодосиј Гологанов“ во Скопје малолетник од Скопје кој управувал мопед „априлиа“ со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот и удрил во бетонски столб. И тој се здобил со тешки повреди.

Полицијата извршила увид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK