Малолетник со тешки повреди донесен во Градската болница, го истепале неколку малолетници пред основно училиште

336599424_199052072825862_6965791512593143654_n.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ – Скопје било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен малолтеник од село Чифлик, скопско, извести МВР.

„По преземени мерки било констатирано дека околу 12.30 часот пред основно училиште во с.Чифлик, а по претходна расправија на социјална мрежа, малолетникот бил физички нападнат од неколку малолетници, кои употребиле и тврд предмет“, соопшти МВР.

За настанот бил известен јавен обвинител и се преземаат мерки за негово расчистување.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK