–>

Кучиња скитници искасале луѓе во Скопје, Прилеп и Битола

Кучиња-скитници-искасале-луѓе-во-Скопје-Прилеп-и-Битола.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 16.40 часот во Полициската станица Драчево, С.Р.(42) од Скопје пријавил дека на ул.„Иван Хаџи Николов“ бил каснат од куче скитник.

Истиот ден во 12.00 часот во СВР Битола, П.П.(60) од Битола пријавил дека на ул.„Пелистер“ бил каснат од куче скитник.

И 56-годишниот А.Ш од Прилеп во полиција пријавил дека на локалниот пат помеѓу селата Дупјачани и Дреновци бил каснат од куче скитник.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK