Кучиња скитници искасаа три лица во Скопје

Тројца-скопјани-нападнати-од-кучиња-скитници.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 09.45 часот во Полициската станица Центар, И.З.(39) од Скопје пријавил дека на ул.„Прилепска“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

Истиот ден во 09.30 часот во Полициската станица Аеродром, В.С.(40) од Скопје пријавила дека на ул.„23-ти Октомври“ во Скопје била касната од куче скитник.

45-годишна жена од Скопје со иницијали К.Ц во полициската станица Ѓорче Петров, пријавила дека на ул.„Браќа Чакреви“ во Скопје била касната од куче скитник.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK