Кривична за охриѓанец: предизвикал пожар во казино

pozar-vatrogasci-3-830x0-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Р.(54) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело лицето „предизвикување општа опасност“.

Тој се сомничи дека на 04.05.2024 со запалива течност предизвикал пожар во казино на улицата „Партизанска“ во Охрид.

Повредени лица нема, а била предизвикана само материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK