Малолетничка од Куманово нападната од соученик

devojka-nasilstvo-siluvanje-hronika.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера велер во 21.32 часот во СВР Куманово, 36-годишната З.Ф. од Куманово, пријавила дека додека се враќала од училиште нејзината малолетна ќерка со остар предмет била нападната од нејзин соученик, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK