Кривична против полицаец, истепал осуденик во Затвор Струмица

zatvorska-policija2.jpeg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Струмица поднесе кривична пријава против 55-годишниот В.Т. од Струмица, затворски полицаец во Казнено – поправна установа Затвор Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „малтретирање во вршење на службата“, извести МВР.

„На 12.04.2024 во една од просториите во установата, пријавениот физички го нападнал осуденикот А.Т.“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK