75-годишник од Тетовско ја истепал својата снаа, полицијата поднесе кривична против него

semejno-nasilstvo1-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Тетово поднесе кривична пријава против 75-годишниот Е.З. од тетовско село поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда“ во врска со семејно насилство, извести МВР.

„На 05.03.2024 во семејниот дом, по претходна расправија, пријавениот физички ја нападнал неговата снаа Н.Б.“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK