Кривична против маж од Косово, на Табановце дал на увид фалсификувана возачка од Италија

tabanovce.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Скопје поднесе кривична пријава против 40-годишниот З.Г. од Косово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“, извести МВР.

„На 02.03.2024 на Граничен премин Табановце, пријавениот на увид приложил фалсификувана возачка дозвола од Италија“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK