Кривична против маж од Струга, истепал вработена во струшката општа болница

4-годишно-девојче-почина-во-Косово-ја-претепале-децата-на-вујко.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНадворешна канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 53-годишниот А.Н. од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“, извести МВР.

„На 29.02.2023 во Општа болница Струга, пријавениот физички ја нападнал вработената Р.Н.(22) од Струга и ѝ нанел повреди“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK