Кривична против 20-годишен скопјанец, запалил локал во Охрид

Сончево-и-топло-со-ветер-од-западен-правец.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Охрид поднесе кривична пријава против 20-годишниот М.У. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“, извести МВР.

„На 10.03.2024 во 03.40 часот, тој со уште едно лице, со запалива течност предизвикал пожар во угостителски објект на булеварот „Туристичка“ во Охрид“, соопшти МВР.

Судија на претходна постапка на М.У. му одреди мерка притвор во траење од 30 дена, по што е префрлен во Казнено – поправната установа Затвор Охрид за издржување на мерката.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK