Сe заканиле со пиштол и украле пари од казино во Неготино

Ограбено-казино-во-Карпош-полицијата-го-расчистува-случајот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОВР Неготино поднесе кривична пријава против Д.Ѓ.(20), Н.Ј.(23) и К.Р.(22), тројцата од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, казниво по член 237 од Кривичниот законик.

На 25.02.2024, пријавените со закана со пиштол кон вработените, од казино во Неготино одзеле пари.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK