Со трактор оштетил влезна врата на казино во Битола, уапсен 40-годишен маж

Тешко-повреден-штипјанец-се-превртел-со-тракторот-кој-го-возел.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 00.30 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода 40-годишниот П.К. од Битола, извести МВР.

„Тој се сомничи дека на 18.03.2024 околу 23.35 часот со трактор оштетил влезна врата на казино во Битола, како и неколку столбчиња пред влезот на казиното“, соопшти МВР.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK