–>

Хаусмајстор во училиште во Карпош допирал ученичка по телото, полицијата го расчистува случајот

339637669_526283053053349_1713437480353480040_n.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера вечер околу 19.30 часот во СВР Скопје, лекар од Клиниката за гинекологија и акушерство Скопје пријавил дека кај нив на преглед дошла 18-годишна ученичка од средно училиште на подрачје на Карпош, извести МВР.

Според пријавеното, 55-годишен хаусмајстор во училиштето ја допирал по телото и таа го пријавила случајот кај психологот во училиштето, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK