–>

Ги истепал жената и малолетното дете: приведен турски државјанин во Тетово

339471674_238700992010776_5781087064507913659_n.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера околу 16 часот и 20 минути на улица „Киро Ристевски-Дрнц“ од слобода бил лишен 34-годишниот И.Е. од Република Турција со времен престој во Тетово.

Тој половина час пред тоа бил пријавен од неговата 38-годишна сопруга дека претходниот ден физички ја нападнал неа и нивно малолетно дете.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK