–>

Тешко повреден возач кога со возилото излетал од патот кај село Радобор

Тешко-повреден-возач-кога-со-возилото-излетал-од-патот-кај.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 06.35 часот во СВР Битола било пријавено дека на патот Могила-Будаково, кај с.Радобор, патничко моторно возило „лада самара“ со битолски регистарски ознаки, управувано од И.А.(42) од с.Будаково, општина Могила, излетало од патот.

Во несреќата, возачот И.А. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничка болница Битола, а увидот на местото извршила увидна екипа на СВР Битола.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK