Ја истепал маќеата: уапсен маж од Гостиварско

339806192_101759692908814_8088185994519321333_n.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчеравечер околу 22 часот и 50 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар во Гостивар го лишиле од слобода Б.С. од гостиварско Чегране.

Tој претходно бил пријавен дека во семејниот дом физички ја нападнал неговата 43-годишна маќеа.

Задржан е во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување и документирање на случајот и против него ќе следува поднесок, соопштија надлежните.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK