Фамилијата и ги одзела документите, па не била во можност да се врати во Франција каде била омажена: Тетовка нападната од својот брат

Кривична-против-тетовец-се-обидел-да-нападне-полицаец.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТриесетгодишна тетовка, вчера (6 февруари) во 9 часот во СВР Тетово пријавила дека нејзиниот брат И.К.(36) физички ја нападнал и дека заедно со нејзините родители и ги одзеле личните документи, поради што таа не била во можност да се врати во Франција каде била омажена и престојувала.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK