Две жени истепале и ограбиле тетовка, полицијата го расчистува случајот

395172-kradec-odnel-zlaten-nakit-vreden-300-iljadi-denari.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТриесет и шестгодишната Х.З. од Тетово вчеравечер во 21 часот во СВР Тетово пријавила дека еден час пред тоа на улица „Илинденска“ во Тетово била физички нападната од две женски лица кои притоа и го одзеле и златниот накит што го имала на себе, извести СВР Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK