78 санкции за брзо возење во Битола

267-санкционирани-возачи-во-Скопје-128-за-брзо-возење.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо период од 13 -19 часот Секторот за внатрешни работи Битола спроведе акциска контрола на територијата на СВР Битола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 78 возачи.

Од нив 36 возила се на подрачје на Ресен, 16 Битола,15 Прилеп,шест мерки во Македонски Брод, три Крушево и две мерки на подрачје на Демир Хисар.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK