44-годишна жена од валандовско смртно прегазена во струмичко

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 23.55 часот во СВР Струмица било пријавено дека на регионален пат Струмица – Валандово, пред село Костурино, струмичко, патничко возило „фолксваген пасат“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.М.(46) од село Куклиш, струмичко, удрило во пешакот Р.С.(44) од село Јосифово, валандовско.

По несреќата Р.С. била пренесена во Медицински центар Струмица, каде што од лекар била констатирана смрт.

Увид на местото на несреќата извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK